• Olesya

Gdzie i jakich partnerów wymiany językowej szukaćPrzede wszystkim osoba, z którą będziesz się komunikować, powinna, tak jak Ty, mieć poważne intencje i motywację do nauki języka angielskiego oraz pomocy w nauczaniu partnera. Znalezienie kogoś, kto okazuje szacunek i jest otwarty na nową wiedzę, może pomóc ci naprawdę dobrze się bawić. Rzućmy okiem na kilka wskazówek, jak i gdzie możesz znaleźć nowego przyjaciela lub czat na żywo.


Prawdopodobnie najbardziej przystępnym sposobem dla wszystkich mogą być strony internetowe społeczności i programy wymiany językowej. Obecnie jest ich sporo, a do najpopularniejszych z nich należą:


LanguageExchange.com to międzynarodowa społeczność wymiany językowej z forum na żywo.


MyLanguageExchange.com - powstał dawno temu iw tym czasie zyskał popularność, dzięki czemu często można tam znaleźć różne propozycje dotyczące językowej „przyjaźni”. Witryna zapewnia czat tekstowy i dźwiękowy oraz różnorodne narzędzia do planowania zajęć.


LingoFriends.com - Szczególną cechą tej witryny jest to, że zapewnia ona również zorganizowane lekcje online, w których może Ci pomóc Twój partner językowy.


Kiedy masz wybór, z kim możesz rozpocząć „komunikację edukacyjną”, warto wybrać tych, z którymi masz wspólne zainteresowania. Tutaj ważne jest, aby chcieć się komunikować, a najskuteczniejszym sposobem jest obecność tych rozmów, o których obaj partnerzy mogą komunikować się z zainteresowaniem.


Na początku bądź też uprzejmy i grzeczny dla swojego nowego rozmówcy. Na przykład, jeśli nie możesz spotkać się ze Skype'em lub połączyć się z nim w zaplanowanym czasie, ostrzeż swojego partnera z wyprzedzeniem. W przeciwnym razie może to zostać uznane za brak szacunku. Również od samego początku staraj się mieć otwarty umysł. z pewnością będą między wami pewne różnice, a niektóre rzeczy będą trudniejsze do wyjaśnienia lub zrozumienia.


Jeśli jesteś studentem, możesz mieć dodatkowe opcje, ponieważ wiele uniwersytetów i instytucji edukacyjnych może prowadzić różne programy wymiany językowej. Tam studenci zagraniczni i lokalni łączą się w pary i uczą się nawzajem swoich języków ojczystych (lub tych, którymi posługują się na bardzo wysokim poziomie).
W każdym razie potraktuj taką komunikację nie tylko jako okazję do doskonalenia umiejętności językowych i nauczenia się czegoś, ale także okazję do powiedzenia i nauczenia swojego rozmówcy - ważne jest, aby brać i dawać. Mając to na uwadze, możesz uczynić swoją komunikację naprawdę interesującą i zabawną.

#polyglot #languagelearning #languages #language #languagelover #bilingual #polyglots #languagestudy #multilingual #learninglanguages #foreignlanguage #learnlanguages #english #swedish #danish #french #languageexchange #ltalian #learngerman #linguistics #learnspanish #german #learnenglish #spanish #deutsch #languagestudent #learning #travel #languagelearner #vocabulary #dating #networking #socialmedia #kikidating #kikidatingtravel #kikidatingapp #girls #onlinedating


0 views0 comments

Recent Posts

See All