• Olesya

Czy to prawda, że ​​Niemcy są kujonami i pedantami? Na co trzeba się przygotować w związku z Niemcem


Nudna, wyrachowana i pedantyczna - o takim stereotypie o Niemcach żyje w głowie większości rosyjskich dziewcząt, które przyjeżdżają do Niemiec. Dowiedzieliśmy się, że to wszystko prawda, ale same dziewczyny nie uważają tych cech za wady. A nawet nauczyłem się znajdować w nich plusy.


Na co więc trzeba być przygotowanym w kontaktach z Niemcami?

Niemcy płacą za kobietę tylko na pierwszej randce (a nawet wtedy nie zawsze)

Przygotuj od razu portfel i zapomnij, że mężczyzna za Ciebie zapłaci. W najlepszym przypadku podzielisz rachunek na pół. I tak, lody i filmy też są na własny koszt. Chyba że natkniesz się oczywiście na Niemca, który miał już do czynienia z Rosjankami i wie, czego się od niego oczekuje.Svetlana: „Przeprowadziłam się do Niemiec, gdy miałam dwadzieścia lat. Wcześniej słyszałem, że Niemcy są skąpi, w restauracji każdy płaci za siebie. Wtedy oczywiście wydawało mi się to po prostu okropne, ale nie mogłem odbudować. W pierwszych dniach poznałam mężczyznę i poszliśmy na lody. To było dla mnie oczywiste, że zapłaci. Nawet nie próbowałem zdobyć portfela. Wydaje się, że nie oczekiwał ode mnie tego zbyt wiele. Później dowiedziałem się, że ma duże doświadczenie w relacjach z Rosjankami, szukał ich specjalnie. Dlatego miał świadomość, że oczekuje się od niego otwarcia drzwi, podania płaszczy i noszenia toreb. Czasami wręczał kwiaty - od Niemców zwykle takiego luksusu nie dostaniesz.

Nieco później, po krótkim rozejrzeniu się, zrozumiałem zasady gry i zacząłem zachowywać się inaczej. Na pierwszym spotkaniu mężczyzna zwykle płaci. Na drugi i kolejne okresy kobieta powinna zaproponować podzielenie rachunku - w mojej pamięci nikt nigdy nie odmówił pieniędzy. Nawet w filmach wszyscy płacili za siebie - tego nadal nie rozumiem. Wiele osób, z którymi się spotkałem, było zamożnych, miało własne domy i dwa samochody. To jedno, kiedy oboje są studentami, ale kiedy zarabiasz dobre pieniądze?

Pamiętam, jak kiedyś poszliśmy do restauracji z mężczyzną, który miał już dla mnie określone plany. Pod koniec wieczoru zapłacił, ale przez wzgląd na przyzwoitość nadal zaproponowałem, że dam część pieniędzy. Mówi: „Dobra, daj 20 euro”. To prawie połowa kwoty. Nawet teraz wydaje mi się, że to nie jest normalne. Były też przypadki, kiedy zapłaciłem za jedno i drugie ”.

Dają dużo czasu rodzinie i dzieciom


Prawie wszystkie kobiety, z którymi rozmawialiśmy, mówiły, że od momentu spotkania do ślubu minęło 6-8 lat. Wielu z nich przyznało, że jest gotowych do podpisania dużo wcześniej, ale partner potrzebował dużo więcej czasu. „Niemcy długo przyglądają się dziewczynie, długo decydują się na następny krok. Jeśli nie masz jeszcze trzydziestki, przygotuj się na to, że będziesz spotykać się przez dziesięć lat ”- mówi Diana. Ale jeśli zostanie dokonany wybór, niemieccy mężczyźni są całkowicie zanurzeni w rodzinie.

Mogę całkowicie się zrelaksować w tym sensie, że mój mąż nie ma na boku związku. Po prostu tego nie potrzebuje.

Nie oferują pomocy, ale czekają, aż ktoś ich o to poprosi.

Niemcy nie byli przyzwyczajeni do wyrywania torebki kobiecie z rąk, wręczania płaszcza i puszczania. Wychowanie, które zaczyna się w przedszkolu, ma wpływ: wszyscy ludzie są równi. „W przedszkolu na lody i słodycze chłopcy zawsze wyprzedzają dziewczynki. Kiedyś zwróciłem się do mojego syna przed nauczycielem i poprosiłem go, jak mówią, panie do przodu. Spojrzała na mnie jak na głupka i powiedziała, że ​​to był ostatni wiek ”- mówi Evgenia.To prawda, jeśli poprosisz o przytrzymanie drzwi lub przyniesienie czegoś ciężkiego, prawie nikt nie odmówi. Podobnie sami szukają pomocy, gdy nie mogą sobie poradzić.

W Niemczech jest zbyt wiele wyemancypowanych kobiet, więc nawet prawdziwi mężczyźni stali się bardziej ostrożni - po co mieliby mieć dodatkowe problemy? Po prostu nie wiedzą, jak się zachować.

Ale co najważniejsze, Niemcy oceniają człowieka według jego cech.

„Powiem teraz straszną rzecz. Nie jest tajemnicą, że niektóre Niemki wyglądają, powiedzmy, zbyt swobodnie. Kiedy pytam męża, dlaczego tak jest, czy naprawdę chcą być atrakcyjni dla swoich mężczyzn, niezmiennie odpowiada: „Patrzymy na duszę, a nie na wygląd”.


Flyprivate:

kikidatingtravel.com

Smart dating: Kikidating.com

#germany #love #berlin #instagood #photography #photooftheday #travel #onlinedating #nature #munich #hamburg #deutschland #happy #fashion #summer #beautiful #art #münchen #instagram #frankfurt #instadaily #fitness #style #girl #sun #fun #lifestyle #me #friends #stuttgart #dating #networking #socialmedia #kikidating #flyprivate #adventure #sugardaddy #sugababes #travel #kikidatingapps

0 views0 comments

Recent Posts

See All